Robert Kubica o odejściu z Williamsa: To nie była trudna decyzja

- Dlaczego to zrobiłem? Nie ma co komentować za dużo. I tak większość rzeczy nie mogę powiedzieć. Podjąłem taką decyzję, bo była słuszna. Nie była trudna - przyznał Robert Kubica, zapytany o powody odejścia z Williamsa.
Zobacz wideo

Robert Kubica i firma Orlen podjęły decyzję o zakończeniu współpracy z Williamsem po sezonie 2019. Oficjalnie o odejściu Polaka brytyjski zespół poinformował w specjalnym oświadczeniu. - ROKiT Williams Racing może potwierdzić, że Robert Kubica zdecydował się na opuszczenie zespołu po zakończeniu sezonu 2019 - podał zespół z Grove. - Chcę podziękować za dwa ostatnie lata [w ubiegłym sezonie Kubica był kierowcą testowym w Williamsie] i za sprawienie, że mój powrót do Formuły 1 stał się możliwy - przyznał Robert Kubica.

Robert Kubica: To był właściwy czas

W rozmowie z Maciejem Jermakowem, dziennikarzem Eleven Sports, polski kierowca wyjaśnił, że nie może zdradzić powodów odejścia z brytyjskiego zespołu. Ale swojej decyzji jest pewny. - Dlaczego to zrobiłem? Nie ma co komentować za dużo. I tak większość rzeczy nie mogę powiedzieć. Podjąłem taką decyzję, bo była słuszna. Nie była trudna. Ważne było, aby wcześniej czy później to zrobić. To był właściwy czas - wyjaśnił Robert Kubica.

Lewis Hamilton komplementuje Roberta Kubicę

- Robert Kubica wykazał się ogromną determinacją, wracając do F1 po tym co przeżył. Wspaniale, że jest z nami. Nie był w konkurencyjnym zespole, tak jak wcześniej. Pokazał jednak, na co go stać. Potrzebujemy więcej takich kierowców w stawce. Mam nadzieję, że zostanie w F1. Robert Kubica to dla mnie jeden z największych talentów, z którymi rywalizowałem - przyznał na konferencji prasowej przed GP Singapuru Lewis Hamilton, pięciokrotny mistrz świata Formuły 1

Więcej o: