Robert Kubica z apelem do kibiców: Czekajcie na informacje

Robert Kubica w przyszłym sezonie nie będzie kierowcą Williamsa! Polak wystosował z tej okazji specjalny apel do kibiców.
Zobacz wideo

Robert Kubica i firma Orlen podjęły decyzję o zakończeniu współpracy z Williamsem po sezonie 2019. Oficjalnie o odejściu Polaka brytyjski zespół poinformował w specjalnym oświadczeniu. 

"ROKiT Williams Racing może potwierdzić, że Robert Kubica zdecydował się na opuszczenie zespołu po zakończeniu sezonu 2019" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej zespołu, w którym od początku sezonu jeździ Polak. - Chcę podziękować za dwa ostatnie lata [w ubiegłym sezonie Kubica był kierowcą testowym w Williamsie] i za sprawienie, że mój powrót do Formuły 1 stał się możliwy - powiedział Kubica, cytowany przez stronę internetową Williamsa. - Poczułem, że przyszedł czas na następny rozdział w mojej karierze - dodał.

Robert Kubica o swojej przyszłości 

O odejściu Kubicy z Williamsa poinformował także jego sponsor, Orlen. Oficjalny profil koncernu na Twitterze ogłosił jednak, że Polak zostanie w F1. Ze specjalny apelem do kibiców odniósł się polski kierowca. - Do końca sezonu spora droga. Jeszcze siedem Grand Prix, więc trzymajcie za mnie kciuki. Chciałbym wam podziękować za wspaniały doping i wsparcie w tym sezonie, który nie jest łatwy też dla was - powiedział Kubica na nagraniu, jakie opublikowano na Twitterze Orlenu.

Fani polskiego kierowcy muszą poczekać na kolejne informacje dotyczące jego przyszłości. - Pod koniec sezonu zakończę współpracę z Williamsem. Nie była to łatwa decyzja. Jeśli chodzi o przyszłość, to trzymajcie za mnie kciuki. Razem z Orlen Teamem pracujemy i czekajcie na informacje - dodał Kubica.