Oficjalnie: Robert Kubica odchodzi z Williamsa, ale zostaje w Formule 1!

Robert Kubica w przyszłym sezonie nie będzie kierowcą Williamsa! Polak oficjalnie swoje odejście z brytyjskiego zespołu potwierdził na czwartkowej konferencji prasowej.
Zobacz wideo

Robert Kubica i firma Orlen podjęły decyzję o zakończeniu współpracy z Williamsem po sezonie 2019. Oficjalnie o odejściu Polaka brytyjski zespół poinformował w specjalnym oświadczeniu. 

"ROKiT Williams Racing może potwierdzić, że Robert Kubica zdecydował się na opuszczenie zespołu po zakończeniu sezonu 2019" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej zespołu, w którym od początku sezonu jeździ Polak. - Chcę podziękować za dwa ostatnie lata [w ubiegłym sezonie Kubica był kierowcą testowym w Williamsie] i za sprawienie, że mój powrót do Formuły 1 stał się możliwy - powiedział Kubica, cytowany przez stronę internetową Williamsa. - Poczułem, że przyszedł czas na następny rozdział w mojej karierze - dodał.

- Chcę podziękować Robertowi za ciężką pracę. Szanuję jego decyzję. Robert był ważnym członkiem naszego zespołu - przyznała natomiast szefowa zespołu Polaka, Claire Williams.

"Zostajemy w Formule 1!"

O odejściu Kubicy z Williamsa poinformował także jego sponsor, Orlen. Oficjalny profil koncernu na Twitterze poinformował jednak, że Polak zostanie w F1. - Trzymajcie kciuki i czekajcie na informacje - przyznał natomiast sam Kubica w specjalnym materiale wideo. 

Więcej o: