Robert Kubica i Orlen rozstają się z Williamsem! Polak odchodzi po sezonie

Orlen i Robert Kubica podjęli decyzję o rozstaniu się z Williamsem - podaje "Przegląd Sportowy". W czwartkowe popołudnie odbędzie się specjalna konferencja w tej sprawie.
Zobacz wideo

Robert Kubica i firma Orlen podjęły decyzję o zakończeniu współpracy z Williamsem po sezonie 2019 - taką informację przekazał jako pierwszy Kamil Wolnicki z "Przeglądu Sportowego".

W czwartek na oficjalnej konferencji prasowej F1, w której Robert Kubica weźmie udział, powinniśmy się dowiedzieć o powodach tej decyzji. Nam udało nam się dowiedzieć, że polska strona może w czwartek poinformować o planach Roberta Kubicy na przyszły sezon.

Najpoważniejsze plotki mówią o tym, że Robert Kubica może związać się ze stajnią Racing Point, gdzie prawdopodobnie zająłby miejsce kierowcy testowego. Ostatnio przedstawiciel zespołu pojawił się nawet w Warszawie. 

Głównym celem Polaka jest pozostanie w Formule 1, a podobne marzenia miał prawdopodobnie także sam Orlen, dla którego obecność w królowej motorsportu jest niezwykle ważna z marketingowego punktu widzenia, i otwiera nowe możliwości obecności na światowym rynku. Niestety, współpraca z Williamsem nie wyglądała idealnie dla dwóch stron, a stan bolidu uniemożliwiał jakąkolwiek walkę na torze. 

Więcej informacji wkrótce.

Więcej o: