Oficjalnie: Haas wybrał kierowcę na kolejny sezon! Koniec nadziei Roberta Kubicy!

Oficjalnie: Haas zdecydował, że Romain Grosjean pozostanie kierowcą amerykańskiego zespołu na kolejny sezon. Potwierdziły się zatem sensacyjne środowe plotki. Konkurentem Grosjeana był Nico Hulkenberg, a wcześniej plotkowano także o możliwym transferze Roberta Kubicy.
Zobacz wideo

W Formule 1 trwa gorączkowy okres podpisywania kontraktów na przyszły sezon. Haas w czwartek potwierdził sensacyjną informację, że Grosjean pozostanie ich kierowcą na przyszły sezon. Francuz zalicza drugi bardzo słaby sezon i popełnia wiele bardzo prostych błędów. Zawodnik wielokrotnie słyszał takze ostre słowa krytyki ze strony szefa zespołu i wydawało się, że wygasająca w tym roku umowa nie zostanie przedłużona. Stało się jednak inaczej. 

Wpadka za wpadką

W Netfliksowym serialu o F1 kierowca stał się jednym z głównych bohaterów, ale niemal za każdym razem dostawało mu się od swojego szefa. - Najlepszą rzeczą, jaką nasi kierowcy mogą teraz wnieść do walki na torze, byłaby łopata – taka aby wykopać dziurę, w której utknęlibyśmy jeszcze głębiej. - wypalił w tym sezonie zirytowane Steiner po kolejnej wpadce swoich kierowców.

Niestety, oznacza to również, że Robert Kubica nie ma już praktycznie szans na transfer do lepszego zespołu. Wiele wskazuje również na to, że drugie miejsce w Williamsie zajmie Nicholas Latifi, a Polak będzie szukał innych opcji. Ostatnio mówiło się o tym, że Kubica może trafić do Racing Poing, ale tylko do jako kierowca testowy. 

Więcej o: