Powstał niesamowity utwór dla Roberta Kubicy. Autorzy inspirowali się jego historią [WIDEO]

Sławomir Ruczkowski, kompozytor muzyki filmowej, skomponował specjalny utwór poświęcony Robertowi Kubicy. Jak sam przyznał, inspirował się historią polskiego kierowcy i jego walką o powrót do wyścigów.

We wtorek do sieci trafiło nagranie utworu wraz z ilustracjami i muzyką, skomponowanego przez Sławomira Ruczkowskiego, kompozytora muzyki filmowej, który jest w całości poświęcony historii Roberta Kubicy. Muzyka przedstawia karierę polskiego kierowcę od kartingu do czasów obecnych, a ilustracje przygotował Artur Gołębiowski, rysownik z Hollywood. Sam utwór wykonuje The Budapest Scoring Symphonic Orchestra & Choir. Całość można zobaczyć w wideo poniżej:

 

Jak przyznał sam autor, muzyka była inspirowana historią Roberta Kubicy. - Ta muzyka była inspirowana niesamowitą historią, prawdziwą historią człowieka, który dzięki swojemu talentowi i ciężkiej pracy osiągnął szczyt. Chciał być jednak wyżej. Niestety, jego chęć bycia lepszym poskutkowała koniecznością walki o jego życie. Nie poddał się i znów wszedł na szczyt – do elitarnego grona kierowców Formuły 1. Jego życie dowodzi, że wiara sprawia, że wszystko jest możliwe i jeżeli umysł uzna coś za możliwe, to można to osiągnąć. Wszyscy znają go jako niezniszczalnego, a jego nazwisko to Kubica – Robert Kubica - powiedział Sławomir Ruczkowski w rozmowie z powrotroberta.pl.

Okrążenie toru Singapur z Patrykiem Krutyjem

Zobacz wideo

Wizyta przedstawicieli zespołu F1 w siedzibie Orlenu szansą Kubicy?

W siedzibie Orlenu pojawił się jeden z dyrektorów Racing Point - Steve Curnov (jest odpowiedzialny za pozyskiwanie sponsorów), a rozmowy miały dotyczyć właśnie polskiego kierowcy. Orlen cały czas szuka dla Kubicy najlepszych możliwych opcji na sezon 2020, choć możliwości wewnątrz stawki Formuły 1 poważnie się skurczyły.

Więcej o: