Komplikuje się przyszłość Roberta Kubicy! "Nie rozmawiamy z Kubicą"

- Nie rozmawiamy z Robertem Kubicą w sprawie kokpitu fabrycznego - przyznał Dieter Gass, szef ekipy Audi, w rozmowie z motosport-magazin. To odpowiedź na plotki łączące polskiego kierowcę z serią DTM.
Zobacz wideo

Robert Kubica może opuścić Formułę 1 i przenieść się do serii DTM. Taka plotka pojawiła się niedawno w niemieckich mediach. Z menadżerami Polaka miał rozmawiać Dieter Gass, ale teraz szef zespołu Audi zdementował te plotki. - Nie rozmawiamy z Robertem Kubicą w sprawie kokpitu fabrycznego - przyznał Gass w rozmowie z motosport-magazin.

DTM to najważniejsza seria wyścigowa samochodów w Niemczech. Startowało w niej wielu kierowców Formuły 1, m.in. Ralf Schumacher, David Coulthard czy Mika Haekkinen. Sześć lat temu Kubica testował samochód tej serii. Prowadził wówczas Mercedesa i zespół ten gotów był zaoferować mu zatrudnienie.

Komplikuje się przyszłość Roberta Kubicy

To komplikuje przyszłość Roberta Kubicy, który wciąż nie jest pewny pozostania w F1 na kolejny sezon. Polak nie może zaliczyć obecnego sezonu do udanych. Zdobył jeden punkt, ale zwykle przegrywa rywalizację z George'm Russellem, swoim rywalem w Williamsie.

Więcej o: