Robert Kubica może opuścić Formułę 1! Menedżerowie Polaka rozmawiali z Audi

Robert Kubica może opuścić Formułę 1 i przenieść się do serii DTM. Z jego menadżerami rozmawiali już szefowie zespołu Audi.
Zobacz wideo

Robert Kubica wrócił do Formuły 1, ale obecnego sezonu nie może zaliczyć do udanych. Zdobył jeden punkt, zwykle przegrywa w rywalizacji z George'm Russellem, drugim kierowcą Williamsa. Przyszłość Kubicy w F1 nie jest pewna.

Tymczasem, jak informuje "Autosport", Polak może przenieść się do serii DTM. Zainteresowane jest nim Audi. Władze niemieckiego zespołu miały już rozmawiać z menadżerami Kubicy na ten temat. Do rozmów doszło przed wyścigiem na Nurburgringu, który odbył się w miniony weekend.

Audi rozmawiało z menadżerami Kubicy

- Osobiście nie rozmawiałem z Kubicą, ale kontaktowałem się z jego menedżerami. Zauważamy, że zainteresowanie DTM wzrasta. Nawet wśród kierowców serii, którzy znajdują się powyżej DTM. To dla nas bardzo dobry znak - przyznał w rozmowie z "Autosport" Dieter Gass, szef Audi w DTM. I dodał: Kubica to ciekawa opcja dla DTM. 

DTM to najważniejsza seria wyścigowa samochodów w Niemczech. Startowało w niej wielu kierowców Formuły 1, m.in. Ralf Schumacher, David Coulthard czy Mika Haekkinen. Sześć lat temu Kubica testował samochód tej serii. Prowadził wówczas Mercedesa i zespół ten gotów był zaoferować mu zatrudnienie.

Więcej o: