Szef Haasa ma dwóch kandydatów do jazdy w F1. "Decyzja nie jest łatwa". Co z Kubicą?

Szef Haasa - Gunther Steiner, przyznał, że wybór między Romainem Grosjeanem a Nico Hulkenbergiem nie należy do najłatwiejszych. Robert Kubica znowu został pominięty i praktycznie nie liczy się już w walce o fotel w Haasie.
Zobacz wideo

Stajnia z Kannapolis aktualnie rozważa swoje opcje na sezon 2020. Ważną umową dysponuje Kevin Magnussen, natomiast w przypadku drugiego kokpitu wybór rozstrzyga się między obecnym kierowcą Grosjeanem, a Nico Hulkenbergiem, który z końcem roku opuści Renault. Niestety, wśród kandydatów nie ma Roberta Kubicy. Można to oznaczać koniec szans Polaka na pozostanie w Williamsie. Trudno oczekiwać, ze Kubica nadal chciałby jeździć w zespole, który nie ma żadnych szans na walkę, a miejsce w innych drużynach są już praktycznie zajęte. 

Steiner: Nie jest to łatwa decyzja

- Gdyby to była jasna decyzja, byłaby ona łatwa do podjęcia, a porozumienie zostałoby osiągnięte niemalże natychmiast - powiedział Gunther Steiner, szef Haasa. Nie jesteśmy jednak pewni co będzie najlepsze. On [Gene Haas] może zawsze mi powiedzieć co powinienem robić, ponieważ ma ten przywilej, że finansuje zespół. Do niego należy ocena mojej opinii, więc dyskutujemy na temat tego co będzie najlepsze dla ekipy, nie dla nas. To co teraz robimy nie jest złe, ale czy może być lepsze? Jak duże jest ryzyko, że skoro chcemy coś poprawić, to czy nie okaże się, iż odbiliśmy w złym kierunku? Jest wiele za i przeciw, ale na pewnym etapie będziemy musieli wyciągnąć wnioski.

Włoch przyznał, że najbliższe występy Grosjeana nie są w stanie wpłynąć na jego dalsze losy, ponieważ Haas ma świadomość jego możliwości. - Chciałbym podkreślić, że nie będziemy oceniali Romaina wyścig po wyścigu. Z pewnością potrzebuje dobrych wyników. On także ma świadomość co mu pomaga a co nie. To bardziej kwestia tego w jaką stronę chcemy iść jako zespół. To największa nasza decyzja. Znamy Romaina bardzo dobrze. Jeżeli zaliczy słaby weekend, to nie oznacza, że kolejny nie będzie fantastyczny. Musimy zadecydować, czy chcemy pozostać przy tym co znamy, czy może warto sięgnąć po coś nowego. Doceniamy jego doświadczenie, ale jak już mówiłem, to bardziej kwestia tego gdzie chcemy się znaleźć jako zespół - twierdzi.

Decyzja na spokojnie

Steiner dodał, że przy podejmowaniu decyzji w sprawie kierowców na sezon 2020 nie zamierza spieszyć się. Nie będzie żadnej desperacji. Tegoroczny rynek nie jest tak dynamiczny jak przed rokiem, nie ma wielkich roszad. Trudno o decyzję co powinniśmy zrobić, dlatego też zajmuje to nam tyle czasu. Tu nie chodzi o to "Czy on jest dobry lub nie?". Dobrze znamy Romaina, a także widzę co osiągnął Hulkenberg. To kwestia tego co lepiej będzie do nas pasowało w kontekście osiągów zespołu z wyścigu na wyścig.

Więcej o: