Robert Kubica znów narzeka na swój bolid. "Byłem zszokowany jego zachowaniem"

Kierowca Williamsa przyznał, że w sobotnich kwalifikacjach musiał niemal od nowa uczyć się zachowania bolidu.
Zobacz wideo

Robert Kubica ujawnił, że balans Williamsa FW42 uległ całkowitemu zaburzeniu między trzecią sesją treningową a kwalifikacjami do Grand Prix Włoch. Polak pojechał bardzo słabo i zajął przedostatnie miejsce, przegrywając m.in. z Georgem Russellem.

Polak po piątkowych treningach określił odczucia związane z jazdą bolidem jako jedne z najlepszych w tym sezonie. Mimo to w kwalifikacjach Polak uzyskał najwolniejszy czas, tracąc do następnego Russella pół sekundy

- Powiedzmy, że rano kontynuowaliśmy stan rzeczy z piątku, miałem nie najgorsze odczucia związane z bolidem - powiedział Kubica. - Kiedy wydawało się, że wszystko jest dobrze, w kwalifikacjach sytuacja z balansem odwróciła się o 180 stopni. Byłem nieco zszokowany zachowaniem bolidu i wszystko czego nauczyłem się w piątek oraz sobotę rano, musiałem natychmiast zapomnieć. Musiałem zaadaptować się do tego na co nas naprawdę stać. Drugi przejazd nie był zły, jeżeli weźmiemy pod uwagę wszystkie te czynniki. Może jest to trochę zaskakujące, ale tak było - dodał.

Niedzielna Grand Prix Włoch rozpocznie się o godz. 15.10. Relacja na żywo na Sport.pl.

O F1 więcej przeczytasz na portalu F1wm.pl.

Więcej o: