Kubica czekał miesiącami na kierownicę. Williams nawet to zrobił źle. Zaskakująca szpilka Polaka

Robert Kubica był w bardzo dobrym nastroju po piątkowych treningach przed GP Monzy. Polak dwukrotnie był lepszy od George'a Russella. Kubica na weekend dostał także nową kierownicę, na którą czekał prawie rok. Okazało się jednak, że Williams nie spełnił oczekiwań Polaka i dał Kubicy kierownicę inną, niż kierowca chciał.
Zobacz wideo

Robert Kubica przyznał, że jest zadowolony ze zrealizowania piątkowego programu mimo zmiennej pogody na torze Monza. Piątek we Włoszech stał pod znakiem deszczu. W pierwszym treningu kierowcy byli w stanie przejść na slicki dopiero w końcówce, natomiast druga sesja stała pod znakiem pojedynczych opadów.

Kubica w świetnym humorze po treningach

W obu treningach Kubica uzyskał dziewiętnasty wynik, będąc przed zespołowym partnerem z Williamsa - George'em Russellem. - Mój trening pewnie wyglądał jak u wszystkich. Byliśmy zdominowani przez warunki na torze, natomiast w drugiej sesji mieliśmy większą szansę pojeździć na suchym - powiedział Robert Kubica. Może nie było w stu procentach sucho, ponieważ mieliśmy parę okrążeń w trakcie których kropiło. Mimo to warunki były na tyle dobre, byśmy mogli jeździć na slickach, więc jak na pogodę w kratkę to i tak udało nam się zrobić swoją robotę - mówił Kubica Eleven Sports.

Polak zapytany, czy deszczowe warunki pomagają zamaskować niedoskonałości modelu FW42, dodał - Proste są tu długie i prędkość jest ważna, a jeśli masz dobry bolid w zakrętach to jesteś w stanie na deszczu coś nadrobić. My jednak nie jesteśmy królami zakrętów, więc na mokrym spisujemy się tak jak się tego spodziewałem - dodał Polak.

Kubica dostał nową kierownicę... Prosił o inną

Przed GP Włoch Kubica dostał także nową kierownicę, o która prosił... od momentu podpisania umowy z Williamsem, czyli praktycznie od dziewięciu miesięcy. Kierownica ma tylko dwa przyciski po prawej stronie, czyli po stronie uszkodzonej ręki Polaka. Po lewej Polak ma pod ręką zaś dziewięć przycisków. Po treningach Kubica został zapytany przez Sebastiana Parfjanowicza ze sport.tvp.pl, czy nowa kierownica jest pomocna. Odpowiedź Polaka była jednak rozbrajająca. -  Pewnie by była, gdybym dostał taką, o jaką prosiłem.

Więcej o: