Co z Robertem Kubicą? Claire Williams: Mamy kilku kandydatów

Nadal niepewna jest przyszłość Roberta Kubicy w Formule 1. Claire Williams, szefowa zespołu F1, przyznała że ma kilku kandydatów do jazdy w sezonie 2020.
Zobacz wideo

Robert Kubica zdobył jedyny punkt dla Williamsa w tym sezonie, ale regularnie notuje słabsze wyniki od George'a Russella. Z tego względu pozycja Polaka jest niepewna, a na jego miejsce czyha Nicholas Latifi. Rezerwowy kierowca Williamsa wygrał już trzy wyścigi F2 i zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej (prowadzi Nyck de Vries), a w dodatku już trzykrotnie jeździł w piątkowych treningach Williamsa.

Claire Williams: Robert Kubica wykonuje dobrą robotę

Do spekulacji odniosła się Claire Williams. - Mamy kilku kandydatów do obsadzenia miejsca w bolidzie na sezon 2020. Robert Kubica wykonuje dobrą robotę w tym roku, choć nie była dla niego łatwa. Bolid nie jest w takim stanie, w jakim byśmy tego oczekiwali, więc nie jest najlepszym wskaźnikiem aktualnej dyspozycji Roberta. Musimy brać to pod uwagę, ale nie spieszymy się z podjęciem żadnej decyzji - powiedziała Williams, sugerując, że zespół zdecyduje o obsadzeniu drugiego miejsca dopiero pod koniec roku.

W najbliższy weekend kierowcy F1 pojadą w Grand Prix Włoch, które odbędzie się na torze Monza. - To dla mnie specjalne miejsce. Zadebiutowałem tam, a także osiągnąłem pierwsze podium w Formule 1. Spodziewam się, że wielu włoskich fanów będzie nam kibicowało - stwierdził Kubica.