Robert Kubica z problemami w drugim treningu. Duża przewaga Russella

Robert Kubica zajął ostatnie, 20. miejsce w drugim treningu przed wyścigiem o GP Belgii na torze Spa-franchorchamps. George Russell, który był 19., wyprzedził Polaka o blisko pół sekundy. Najszybszy okazał się Charles Leclerc (Ferrari).

Idealne okrążenie toru w Belgii [F1 Sport #12]

Zobacz wideo

Robert Kubica, podobnie jak w porannej sesji, zajął 20. miejsce w drugim piątkowym treningu przed wyścigiem o GP Belgii, który w niedzielę odbędzie się na legendarnym torze Spa-francorchamps. George Russell, który powrócił po południu do bolidu, był szybszy od Polaka o blisko pół sekundy. Polski kierowca przejechał aż 32 okrążenia - zdecydowanie najwięcej spośród wszystkich zawodników.

Robert Kubica z problemami w treningach

Kubica miał sporo problemów podczas piątkowych treningów. W porannej sesji obrócił swój bolid w pierwszym zakręcie, jednak uniknął uszkodzenia swojego auta. Po południu z kolei narzekał, że podczas jazdy bardzo słabo słyszy swojego inżyniera i uwagi przekazywane przez niego. To jednak nie powinno mieć wielkiego wpływu na osiągane przez Polaka czasy.

Pozostali kierowcy także narzekali na problemy. Najpierw Lance Stroll narzekał, że z jakiegoś powodu przegrzewa mu się fotel. Po chwili dodał, że czuje zapach spalenizny w swoim bolidzie. Kilka minut później swoje auto zatrzymał jego zespołowy partner, Sergio Perez. Z tyłu jego auta wydostawały się płomienie. Po krótkiej chwili sędziowie zdecydowali się przerwać sesję, która nie została już wznowiona.

Najszybszy w popołudniowej sesji okazał się Charles Leclerc, który o ponad 0,6 sekundy wyprzedził Sebastiana Vettela. Trzecie miejsce zajął Valtteri Bottas. W sobotę na kierowców czeka trzeci trening (12:00) i kwalifikacje (15:00). Początek rywalizacji w niedzielę o 15:10. Relacje w Sport.pl.

Więcej o: