George Russell o swojej przyszłości: Musiałoby się stać coś drastycznego, bym odszedł z Williamsa

George Russell może być już pewny pozostania w Williamsie na kolejny sezon. Jak donosi "Autosport", tylko jakaś drastyczna zmiana mogłaby sprawić, że Brytyjczyk zmieni ekipę po zakończeniu tegorocznej rywalizacji.

Formuła 1. Jak chroni się głowy kierowców?

Zobacz wideo

George Russell ma podpisaną z Williamsem 3-letnią umowę na starty w ekipie z Grove. Nie da się jednak ukryć, że Brytyjczyk liczy na wcześniejszą zmianę zespołu i awans do Mercedesa, którego jest juniorem. jak przyznał w rozmowie z "Autosportem", będzie jednak musiał na taką zmianę poczekać, a tylko "drastyczna" zmiana mogłaby sprawić, by po zakończeniu tegorocznej rywalizacji zmienił team.

George Russell: Mam 3-letnią umowę z Williamsem

- Sprawa wygląda tak jak powiedziała Claire Williams. Podpisałem 3-letnią umowę z Williamsem. Chyba, że jakaś drastyczna zmiana sprawi, że nie będę jeździł tutaj przez najbliższe lata - powiedział Russell. - Wiem, że Mercedes, tak długo, jak długo będę się rozwijał, będzie mnie wspierał i czuję się w pełni zrelaksowany jako kierowca, wiedząc, że mogę w pełni skupić się na swojej pracy - dodał, podkreślając wsparcie Mercedesa, które otrzymuje, będąc jego juniorem.

- Nawet jeśli przytrafi się gorszy weekend, oni nie podgrzewają atmosfery. Oferują wsparcie i rady, co zrobić, by taka sytuacja nie przydarzyła się ponownie. Tak długo, jak długo wykonuję swoją robotę i mogę dzięki nim skupić się na niej, sądzę, że jestem w najlepszym możliwym miejscu - podkreślił George Russell, który do Williams dołączył jako mistrz Formuły 2, bezpośredniego zaplecza F1.

Więcej o: