George Russell nie przyjedzie na Verva Street Racing! Robert Kubica pojedzie bolidem Lotusa z 2013 roku

George Russell dzień przez rozpoczęciem Verva Street Racing ogłosił, że nie pojawi się w Gdyni z powodu choroby. Z kolei Williams do Polski nie przywiózł bolidów pokazowych, w związku z czym Robert Kubica będzie jeździł Lotusem E21, z którego korzystano w 2013 roku.

Polscy kibice zszokowali świat Formuły 1 [F1Sport #12]

Zobacz wideo

W najbliższy weekend w Gdyni odbędzie się Verva Street Racing, na której kibice mieli podziwiać m.in bolidy F1, F2 i auta wielu innych serii wyścigowych. W imprezie wziąć udział mieli obaj kierowcy Williamsa: Robert Kubica i George Russell. Dotychczas brakowało informacji, jakim bolidem mieliby jeździć.

George Russell chory

Dzień przed rozpoczęciem imprezy, zespół Williamsa przekazał informację, że polscy kibice nie będą mieli okazji spotkać się z George'em Russellem, który zrezygnował z przyjazdu do Gdyni z powodu choroby. W sieci natychmiast pojawiły się komentarze, że Brytyjczyk chce uniknąć spotkania z Polakami po wypowiedzi, której udzielił na łamach "Autosportu".

Williams nie przywiózł do Gdyni bolidu. Robert Kubica pojedzie Lotusem

Jakby rozczarowań było mało, w piątek okazało się także, że Williams nie przywiózł do Polski swojego bolidu pokazowego. Zespół tłumaczy się, że obecnie nie posiada żadnego sprawnego auta demonstracyjnego i z tego powodu organizatorzy na własną rękę wynajęli bolid Lotusa E21, który był wykorzystywany przez ekipę Lotusa w 2013 roku. Auto zostało przemalowane na czarno-błękitny kolor, a także pojawiły się na nim logotypy Orlenu. Tym właśnie bolidem swoje umiejętności prezentować będzie Robert Kubica.

Więcej o: