Robert Kubica potraktowany bardzo surowo. George Russell zachwyca

Portal autosport.com ocenił kierowców Formuły 1 za pierwszą część tegorocznego sezonu. Robert Kubica otrzymał jedną z niższych not, choć jeszcze gorzej oceniono Pierre'a Gasly'ego. Zdecydowanie przychylniejszym okiem spojrzano natomiast na drugiego z kierowców Williamsa - George'a Russella.

Wakacyjna przerwa w cyklu Grand Prix to dobry czas na pierwsze podsumowania i snucie przewidywań na kolejne 8 wyścigów. W światowych mediach na co dzień zajmujących się Formułą 1 zaczęły pojawiać się też oceny kierowców za pierwszą połowę sezonu. O wystawienie cenzurek pokusił m.in. serwis: autosport.com. 

Polscy kibice zszokowali świat Formuły 1 [F1Sport #12]

Zobacz wideo

Roberta Kubicę potraktowano dość surowo, jednak nie otrzymał on najgorszej oceny wśród uczestników cyklu Grand Prix. Polskiemu kierowcy wystawiono notę "5" (w dziesięciostopniowej skali), podobnie jak: Antonio Giovinazziemu (Alfa Romeo) i Lance'owi Strollowi (Racing Point). Najniższa ocena - 4 -przypadła Pierre'owi Gasly'emu (Torro Rosso, do niedawna Red Bull).

Robert Kubica z kolejną surową oceną. George Russell ma zdecydowanie lepszą "prasę"

Zdecydowanie przychylniejszym okiem spojrzano z kolei na Geroge'a Russella. Pomimo że to Kubica zdołał wywalczyć jedyny w tym sezonie punkt dla Williamsa, to Brytyjczyk regularnie wygrywa wewnętrzną rywalizację z krakowianinem. Zdaniem autosport.com 21-latek zasłużył na "ósemkę". 

Maksymalną ocenę uzyskali natomiast: Lewis Hamilton (aktualny mistrz świata i lider klasyfikacji generalnej po 12. wyścigach, Mercedes) oraz Max Verstappen (Red Bull). 

 
Więcej o: