Robert Kubica odejdzie z F1 jako kolejny? "Jeden punkt go nie ocali"

Wakacyjna przerwa w cyklu Grand Prix to czas spekulacji na temat personalnych roszad do jakich wkrótce może dojść u poszczególnych uczestników stawki. Wśród kierowców, którzy po sezonie 2019 mogą przejść do innych zespołów lub nawet zakończyć ściganie na torach F1, portal planetf1.com umieścił Roberta Kubicę.

Portal planetf1.com opublikował zestawienie pięciu kierowców, którzy - zdaniem redakcji - mogą pożegnać się ze swoimi aktualnymi zespołami po zakończeniu sezonu 2019. Na liście znaleźli się: Romain Grosjean (Haas), Nico Hulkenberg (Renault), Valtteri Bottas (Mercedes) oraz Robert Kubica (Williams).

Polscy kibice zszokowali świat Formuły 1 [F1Sport #12]

Zobacz wideo

Robert Kubica po sezonie pożegna się z Williamsem? "Punkt w GP Niemiec go nie ocali"

Choć w przeciwieństwie do drugiego kierowcy brytyjskiego zespołu - Geroge'a Russella - Polak wywalczył punkt w tegorocznym cyklu Grand Prix, dziennikarze planetf1.com są przekonani, że Kubica powoli żegna się z Williamsem: "Jego powrót do ścigania był bajkową historią, która jednak szybko przerodziła się w koszmar. Trzeba oczywiście zaznaczyć, że cały zespół jest tym sezonie naprawdę słaby, a bolid dramatycznie wolny" - czytamy. 

"Kubica regularnie przegrywa rywalizację z debiutującym w stawce Georgem Russellem. Przewrotnie, to właśnie Polak, a nie Brytyjczyk, zdobył jedyny punkt w tym sezonie F1, podczas szalonego GP Niemiec. Ten wynik nie wystarczy jednak, by uratować Kubicę. On z pewnością dał z siebie wszystko, ale ta współpraca po prostu nie działa. 2019 r. to moment, w którym Kubica powrócił do na tor, ale też najpewniej czas, w którym się z nim pożegna" - pisze Michelle Foster na łamach planetf1.com.

 
Więcej o: