Robert Kubica odejdzie z F1 jako kolejny? "Jeden punkt go nie ocali"

Wakacyjna przerwa w cyklu Grand Prix to czas spekulacji na temat personalnych roszad do jakich wkrótce może dojść u poszczególnych uczestników stawki. Wśród kierowców, którzy po sezonie 2019 mogą przejść do innych zespołów lub nawet zakończyć ściganie na torach F1, portal planetf1.com umieścił Roberta Kubicę.
hMotor Racing - Formula One World Championship - British Grand Prix - Practice Day - Silverstone, England
Williams Racing / Williams Racing

Portal planetf1.com opublikował zestawienie pięciu kierowców, którzy - zdaniem redakcji - mogą pożegnać się ze swoimi aktualnymi zespołami po zakończeniu sezonu 2019. Na liście znaleźli się: Romain Grosjean (Haas), Nico Hulkenberg (Renault), Valtteri Bottas (Mercedes) oraz Robert Kubica (Williams).

Polscy kibice zszokowali świat Formuły 1 [F1Sport #12]

Zobacz wideo

Robert Kubica po sezonie pożegna się z Williamsem? "Punkt w GP Niemiec go nie ocali"

Choć w przeciwieństwie do drugiego kierowcy brytyjskiego zespołu - Geroge'a Russella - Polak wywalczył punkt w tegorocznym cyklu Grand Prix, dziennikarze planetf1.com są przekonani, że Kubica powoli żegna się z Williamsem: "Jego powrót do ścigania był bajkową historią, która jednak szybko przerodziła się w koszmar. Trzeba oczywiście zaznaczyć, że cały zespół jest tym sezonie naprawdę słaby, a bolid dramatycznie wolny" - czytamy. 

"Kubica regularnie przegrywa rywalizację z debiutującym w stawce Georgem Russellem. Przewrotnie, to właśnie Polak, a nie Brytyjczyk, zdobył jedyny punkt w tym sezonie F1, podczas szalonego GP Niemiec. Ten wynik nie wystarczy jednak, by uratować Kubicę. On z pewnością dał z siebie wszystko, ale ta współpraca po prostu nie działa. 2019 r. to moment, w którym Kubica powrócił do na tor, ale też najpewniej czas, w którym się z nim pożegna" - pisze Michelle Foster na łamach planetf1.com.

 
Więcej o: