Coulthard ocenił sytuację Roberta Kubicy. "Oglądanie tego jest bolesne"

- Oglądanie tego jest bolesne, bo wszyscy wiemy, co Robert Kubica był w stanie robić wcześniej - powiedział David Coulthard, 13-krotny zwycięzca wyścigów Formuły 1.
Zobacz wideo

Robert Kubica regularnie przegrywa z Georgem Russellem w kwalifikacjach oraz w wyścigach, mimo że to Polak sensacyjnie zdobył jedyny punkt dla Williamsa w tym sezonie po szalonym Grand Prix. Według Davida Coultharda decyzja dotycząca przyszłości Kubicy w F1 zapadnie pod koniec tego roku.

Coulthard: Robert Kubica był wyjątkowy i szybki

- Robert, którego poznaliśmy za pierwszym razem w Formule 1, był wyjątkowy i szybki. Był kimś, kogo Fernando Alonso zauważył i stwierdził, że musi wygrywać. Wydaje się, że w obecnym aucie nie czuje się na tyle pewnie, by wydobyć maksymalną wydajność. Oglądanie tego jest bolesne, bo wszyscy wiemy, co był w stanie robić wcześniej. Wydaje mi się, że decyzja zapadnie pod koniec roku. Coś musi się zmienić, ponieważ w innym przypadku zrozumiałby, że ten konkretny rozdział jego kariery nie zadziałał - stwierdził Coulthard, cytowany przez polską edycję Motorsportu.

- To było skomplikowane. Ogólnie rzecz biorąc, jest kilka rzeczy, z którymi musimy sobie poradzić przed drugą częścią sezonu - tak pierwszą część sezonu 2019 podsumował Kubica, który liczy, że po wakacyjnej przerwie Williams będzie w stanie wyeliminować błędy.

Więcej o: