Robert Kubica podsumował pierwszą część sezonu F1. "To skomplikowane"

- To było skomplikowane. Ogólnie rzecz biorąc, jest kilka rzeczy, z którymi musimy sobie poradzić przed drugą częścią - tak ocenia Robert Kubica pierwszą część sezonu 2019 w Formule 1 w wykonaniu zespołu Williams.

Robert Kubica udowodnił fantastyczną rzecz. Russell największym przegranym:

Zobacz wideo

Robert Kubica nie może tego sezonu Formuły 1 zaliczyć do udanych. Polak co prawda zdobył punkt podczas Grand Prix Niemiec, ale zwykle przegrywa rywalizację z młodszym kolegą z zespołu Williamsa, George'em Russellem.

Kierowcy F1 mają teraz przerwę do 1 września, gdy odbędzie się GP Belgii. Polak został poproszony przez portal Motorsport o podsumowanie pierwszej części sezonu. - To było skomplikowane. Ogólnie rzecz biorąc, jest kilka rzeczy, z którymi musimy sobie poradzić przed drugą częścią sezonu - powiedział Kubica.

Robert Kubica mówi, jak Williams może podnieść swój poziom

Polski kierowca wierzy, że Williams zdoła wyeliminować błędy po wakacyjnej przerwie. - Wówczas będzie nam o wiele łatwiej. Chciałbym byśmy byli bardziej systematyczni, a podniesiemy nasz poziom. Trzeba pracować nad drobnymi szczegółami - dodał. Jego zdaniem Williams robi postępy, ale zbyt małe, bo inne zespoły także się rozwijają.

Ostatni przed przerwą wyścig F1 miał miejsce na Węgrzech. Kubica był wtedy 19., a Russell 16. - Oczywiście dla George'a występ na Węgrzech był lepszy, ale auta były te same, jak podczas GP Niemiec, a na niemieckim torze Hockenheim nie widać było, żebyśmy uczynili wielki progres - zakończył Kubica.