Robert Kubica krytykowany przez Davida Coultharda! "Jak długo to potrwa?"

Robert Kubica nie może zaliczyć tego sezonu Formuły 1 do udanych. - Powinniśmy sobie teraz zadawać jedno pytanie. Jak długo potrwa powrót Roberta do F1? - ocenia David Coulthard, były wicemistrz świata w Formule 1.

Robert Kubica udowodnił fantastyczną rzecz. Russell największym przegranym

Zobacz wideo

Robert Kubica wrócił w tym sezonie do Formuły 1. Polak zapewne nie spodziewał się, że jego powrót do grona najlepszych kierowców wyścigowych świata będzie aż tak trudny. W pierwszej części sezonu przyjeżdżał na ostatnich miejscach, przegrywając zwykle z partnerem z zespołu Williams, George'm Russellem. 

- To trudny sezon dla Roberta Kubicy. Jest regularnie ogrywany przez George'a Russella, który udowodnił swoje umiejętności i pokazał, że jest przyszłą gwiazdą Formuły 1 - powiedział David Coulthard, były wicemistrz świata w stacji Channel 4. Szkot jeździł m.in. w barwach Williamsa i Red Bull Racing.

Z jednej strony Kubica ma znacznie gorsze wyniki niż Russell (0:12 kwalifikacjach oraz 2:10 w wyścigach). Z drugiej to jednak Polak zdobył dla zespołu z Grove jedyny dotychczas punkt w tym sezonie - tydzień temu podczas Grand Prix Niemiec. Dla Coultharda nie ma to jednak znaczenia. - Powinniśmy sobie teraz zadawać jedno pytanie. Jak długo potrwa powrót Roberta do F1? - sądzi Szkot.