Lewis Hamilton odmówił Netfliksowi. Zażądał wycięcia zdjęć z GP Niemiec

Drugi sezon serialu o Formule 1 "Jazda o życie" zapowiada się fascynująco. W przeciwieństwie do pierwszej serii na zdjęcia zgodziły się Ferrari i Mercedes. Ekipa Netlfixa wybrała Niemcy na odcinek o Mercedesie. Po tym, jak wyścig zakończył się dla nich klapą dla mistrzowskiego zespołu, Lewis Hamilton zażądał wycięcia ujęć w których mógłby się znaleźć.
Zobacz wideo

125-lecie Mercedesa w motorsporcie i 200. wyścig w Formule 1 miały być wielkim świętem. Z tej okazji cały zespół wystąpił w strojach retro, a ich bolidy zyskały specjalne malowanie. Również z tej okazji ekipa Netlfixa wybrała Mercedesa jako ten zespół, który pokaże od środka. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, mogli wybrać jeden taki wyścig w sezonie. Wszystko obróciło się jednak przeciwko Mercedesowi. Lewis Hamilton skończył na 9. miejscu, a Valtteri Bottas rozbił swój bolid i w ogóle nie dojechał do mety. Dla widzów serialu odcinek zapowiadał się znakomicie.

Lewis Hamilton zmienił zdanie. Zdjęcia nie nadają się do publikacji

Tyle, że po kilku dniach namysłu Lewis Hamilton zmienił zdanie. Ponieważ przez cały weekend źle się czuł, a wyścig kompletnie mu nie wyszedł uznał, że to się nie nadaje do publikacji. I zapowiedział producentom serialu, że nie zgodzi się na wykorzystanie jego zdjęć z tego akurat weekendu. - Zezwoliliśmy Netfliksowi na znacznie większy dostęp niż podczas jakiegokolwiek innego wyścigu - przyznał szef Mercedesa Toto Wolff. Po weekendzie w Niemczech dodał jednak, że zbyt wiele rzeczy rozpraszało wszystkich pracowników i zamiast skupić się na wyścigu skupiali się na czym innym.

Lewis Hamilton zaliczył najgorszy wyścig w tym sezonie. Wpadł w poślizg i uderzył samochodem w bandę. Chwilę później zjechał do alei serwisowej, tyle że mechanicy byli kompletnie nieprzygotowani na jego wizytę. Zapanował tak wielki chaos, że postój Brytyjczyka zamiast kilku sekund trwał aż 50. - Nie zobaczycie mnie zbyt wiele w tym odcinku. Nie dam im zgody na publikację - stwierdził 5cio krotny mistrz świata w rozmowie z gpfans.com. Premierę nowego sezonu zaplanowano na marzec 2020 roku.

Więcej o: