Tak Robert Kubica wyprzedził George'a Russella! Jest nagranie z kokpitu [WIDEO]

Robert Kubica wyprzedził George'a Russella podczas wyścigu o GP Niemiec i zdobył pierwszy punkt dla Williamsa w tym sezonie. Polski kierowca wykorzystał duży błąd Brytyjczyka, który stracił panowanie nad swoim samochodem.
Zobacz wideo

Robert Kubica zdobył pierwszy punkt w sezonie podczas szalonego wyścigu o GP Niemiec. Polak co prawda dojechał do mety na 12. miejscu, ale Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi z Alfy Romeo zostali ukarani i Kubica awansował na 10. miejsce. Polski kierowca świetnie wykorzystał problemy rywali, ale przede wszystkim wyprzedził George'a Russella. Brytyjczyk popełnił duży błąd, stracił panowanie nad swoim samochodem i wyjechał poza tor. Całą sytuację można obejrzeć na tym nagraniu:

 

Robert Kubica punktuje, światowe media doceniają

- Robert Kubica wreszcie punktuje, choć kierowca Williamsa znalazł się na dziesiątym miejscu głównie przez to, że wielu zawodników nie ukończyło wyścigu, to trzeba docenić jego dobrą jazdę. Oczywiście biorąc pod uwagę wszystkie ograniczenia samochodu Williamsa - komentuje ESPN. Portal motorsport.com zauważa z kolei, że Polak zdobył pierwszy punkt po 9 latach przerwy. - Kubica i Hamilton skorzystali na nieszczęściu kierowców Alfa Romeo. Polak jeżdżący dla Williamsa po raz pierwszy zapunktował w 2019 roku i po raz pierwszy od 2010 roku, czyli GP w Abu Zabi. - Williams w końcu zdobył przynajmniej punkt. Dwunasty Kubica - dzięki karze, którą otrzymali Raikkonen i Giovinazzi - przesunął się o dwie lokaty w górę. To fantastyczna wiadomość dla niego i jego zespołu - zaznaczył serwis gptoday.net.

Więcej o: