Oficjalnie! Robert Kubica z pierwszym punktem w sezonie! Dwóch rywali ukaranych. Cóż to był za wyścig!

Robert Kubica zajął 12. miejsce w szalonym, deszczowym wyścigu na Hockenheim. Zaraz po zakończeniu rywalizacji komisja techniczna wykryła jednak nieprawidłowości w obu samochodach Alfy Romeo. Chodziło o niedozwoloną pomoc w przeniesieniu napędu przy starcie. Oba samochody dostały karę 30 sekund. Dzięki temu, Polak został przesunięty na 10. miejsce i zdobył pierwszy punkt w tym sezonie.

Zgodnie z artykułem 27.1 regulaminu sportowego, kierowcy muszą radzić sobie sami, bez pomocy zespołu, a artykuł 9. regulaminu technicznego precyzuje sposób przeniesienia napędu. To właśnie te dwa punkty badali sędziowie. Komisja uznała, że Alfa Romeo złamała regulamin, więc Kimi Raikkonen (7. miejsce) i Antonio Giovinazzi (8. miejsce) dostali 30 sekundami kary. To pozwoliło awansować Robertowi Kubicy o dwie pozycje z 12. na 10. i zapewnić pierwszy w tym sezonie punkt dla Williamsa.

Do mety wyścigu nie dojechało aż 7 kierowców: Sergio Perez, Daniel Ricciardo, Lando Norris, Charles Leclerc, Nico Hulkenberg, Valtteri Bottas i Pierre Gasly.

Lewis Hamilton uniknął kary

Kary nie dostał za to Lewis Hamilton. Brytyjczyk jechał zbyt wolno za samochodem bezpieczeństwa. Gdyby został za to ukarany, punkt zdobyłby również George Russell.

Szalone GP Niemiec

Robert Kubica niedzielny wyścig Grand Prix Niemiec zaczął z 18. miejsca. Szybko spadł jednak na ostatnie, ale podczas kolejnych okrążeń spisał się fantastycznie. Polak wykorzystał problemy rywali, którzy nie radzili sobie z trudnymi warunkami atmosferycznymi i zakończył rywalizację na 12. pozycji, tuż przed kolegą z zespołu Georgem Russellem. - Jedynym realnym celem było dowiezienie bolidu do mety. W tych trudnych warunkach nie było to łatwe - powiedział po zakończeniu wyścigu.