Robert Kubica jednak z punktem?! Rywale bliscy dyskwalifikacji!

Robert Kubica ma szansę na pierwsze punkty w tym sezonie F1! Polak zajął co prawda 12. miejsce w wyścigu Grand Prix Niemiec, ale cały czas może awansować wyżej. Wszystko przez dochodzenie dotyczące samochodów Alfy Romeo.
Zobacz wideo

Robert Kubica niedzielny wyścig Grand Prix Niemiec zaczął z 18. miejsca. Szybko spadł jednak na ostatnie, ale podczas kolejnych okrążeń spisał się fantastycznie. Polak wykorzystał problemy rywali, którzy nie radzili sobie z trudnymi warunkami atmosferycznymi i zakończył rywalizację na 12. pozycji, tuż przed kolegą z zespołu Georgem Russellem. - Jedynym realnym celem było dowiezienie bolidu do mety. W tych trudnych warunkach nie było to łatwe - powiedział po zakończeniu wyścigu.

Robert Kubica wciąż ma szansę na punkty!

Kubica zajął 12. miejsce na Hockenheimringu, co oznacza, że w tym sezonie był najbliżej zdobycia punktów. Te przyznaje się kierowcom od 1. do 10. pozycji. Po wyścigu okazało się, że Polak wciąż ma jednak szansę na miejsce w najlepszej dziesiątce. Wszystko przez dochodzenie, jakie specjalna komisja rozpoczęła w sprawie bolidów Alfy Romeo. 

Według pierwszych informacji, w bolidach wspomnianego zespołu wykryto niezgodności regulaminowe przy starcie. Jeśli komisja je udowodni, Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi zostaną zdyskwalifikowani. To będzie natomiast oznaczać, że Kubica, a także wszyscy kierowcy za nim przesuną się o dwie pozycje do góry. W takiej sytuacji Polak zajmie 10. miejsce i zdobędzie swój pierwszy punkt po powrocie do F1.

Więcej o: