Zabrakło 0,1 sekundy, aby Kubica wyprzedził Russella w kwalifikacjach. Wielki dramat Ferrari!

Robert Kubica zajął 19. miejsce w kwalifikacjach do wyścigu o GP Niemiec. Pozycję wyżej sklasyfikowany został George Russell, który był szybszy od Polaka o 0,1 sekundy. W Q1 odpadł także Sebastian Vettel po problemach z silnikiem w jego Ferrari. Najszybszy okazał się Lewis Hamilton.
Zobacz wideo

Robert Kubica zajął 19. miejsce w kwalifikacjach przed wyścigiem o GP Niemiec na torze Hockenheim. Choć wydawało się, że Polak wygra pojedynek wewnątrz Williamsa, to na ostatnim szybkim okrążeniu wyprzedził go George Russell, który okazał się szybszy o 0.1 sekundy.

Fatalne kwalifikacje Ferrari

Fatalnie zakończyły się kwalifikacje dla Sebastiana Vettela, który w Q1 nie zdołał nawet wykręcić czasu okrążenia i wystartuje w niedzielę z końca stawki. Gdyby problemów było mało, w Q3 na tor nie wyjechał także Charles Leclerc, który został sklasyfikowany tym samym na 10. miejscu.

Najszybszy okazał się Lewis Hamilton (Mercedes), który wyprzedził Maxa Verstappena (Red Bull) i Valtteriego Bottasa (Mercedes). Początek rywalizacji w niedzielę o godz. 15:10. Relacja w Sport.pl.

Więcej o: