Kubica pokonał Russella w ostatnim treningu. Strata do rywali jest jednak ogromna

Robert Kubica zajął 19. miejsce w trzecim treningu przed GP Niemiec, wyprzedzając o blisko 0,3 sekundy George'a Russella. Do bolidu Polaka przed dzisiejszą sesją zamontowane nowe nadwozie, wykorzystywane dotychczas przez Brytyjczyka. Najszybszy był Charles Leclerc (Ferrari).
Zobacz wideo

Robert Kubica zajął 19. miejsce w trzecim treningu przed wyścigiem o GP Niemiec. Polski kierowca wyprzedził zespołowego partnera, George'a Russella o blisko 0,3 sekundy. W bolidzie Brytyjczyka trwały jednak zaawansowane prace pod koniec sesji, które uniemożliwiły mu wykonanie najszybszych okrążeń.

W treningu najszybszy okazał się Charles Leclerc (Ferrari), który wyprzedził Maxa Verstappena (Red Bull) i Sebastiana Vettela (Ferrari). Strata Kubicy do zwycięzcy była jednak ogromna i wyniosła ponad 3,1 sekundy. Na torze Hockenheim to przepaść. Williams jednak prawdopodobnie zrezygnował z przeprowadzenia symulacji kwalifikacji.

Kubica jeździ z nadwoziem Russella

Williams po piątkowych treningach wykrył uszkodzenia w bolidzie Roberta Kubicy. Konieczna okazała się wymiana całego nadwozia. Polak przez resztę weekendu będzie korzystał z elementu wykorzystywanego dotychczas tylko przez George'a Russella.

Więcej o: