Robert Kubica zdecydowanie szybszy od Russella w treningu przed GP Niemiec. Przez chwilę był przed Red Bullem

Robert Kubica zajął 19. miejsce w pierwszym treningu przed wyścigiem o GP Niemiec. Polak okazał się lepszy od swojego zespołowego partnera, George'a Russella o ponad pół sekundy. Najszybszy okazał się Niemiec Sebastian Vettel.
Zobacz wideo

Roberta Kubica zajął 19. miejsce w pierwszym treningu przed niedzielnym wyścigiem o GP Niemiec na torze Hockenheim. Polak okazał się lepszy od swojego zespołowego partnera, George'a Russella, wyprzedzając go o ponad pół sekundy. Należy zwrócić jednak uwagę, że polski kierowca jako jedyny zawodnik Williamsa miał wprowadzone poprawki do bolidu. 

Kubica był nawet przed kierowcą Red Bulla

Zgodnie z planem Williamsa, zarówno Kubica, jak i Russell, będą mieli zamontowane nowe części do swoich bolidów. Polak w pierwszym treningu był 0,2 sekundy wolniejszy od 18. kierowcy, którym był Kimi Raikkonen z Alfa Romeo. Czas Kubicy był gorszy od najlepszego rezultatu Vettela o ponad 2,5 sekundy. W połowie sesji Polak był klasyfikowany nawet przed Pierre'em Gaslym, kierowcą Red Bulla.

Najszybszy okazał się Sebastian Vettel (Ferrari), który o ponad ćwierć sekundy wyprzedził Charlesa Leclerca, swojego zespołowego partnera. Trzeci rezultat wykręcił Lewis Hamilton (Mercedes), który stracił do Niemca ponad 0,3 sekundy. Początek drugiego treningu o 15:00. Relacja w Sport.pl.

Więcej o: