Claire Williams liczy na walkę o punkty. "Osiągamy większe postępy niż zakładaliśmy"

Claire Williams podkreśla, że jej zespół cały czas wierzy w nawiązanie walki o punkty w bieżącym sezonie, dzięki kolejnym poprawkom wprowadzanym do bolidów Williamsa.
Zobacz wideo

Williams notuje fatalny sezon, nie będąc w stanie nawiązać rywalizacji o punkty. Claire Williams, pełniąca funkcję wiceszefowej zespołu zauważa jednak, że są na dobrej drodze w kierunku nadrobienia tych strat. - Od początku sezonu do strata dziewiątego miejsca wynosiła ponad 1,5 sekundy. To bardzo dużo, jeśli mówimy o nadrobieniu tej różnicy w ciągu jednego sezonu. Większość ekip nie byłaby w stanie zniwelować takiej straty w ciągu roku - powiedziała Williams, cytowana przez "Autosport".

Williams: Osiągamy większe postępy niż zakładaliśmy

- Osiągamy większe postępy, niż wcześniej zakładaliśmy. Musimy zobaczyć, co pokażemy w Grand Prix Niemiec. Mam nadzieję, że w piątek nie będę musiała pojawić się przed Wami i powiedzieć "ups". Liczymy, że dzięki tym poprawkom wrócimy do walki, bo nasi kierowcy chcą toczyć pojedynki z innymi kierowcami - przyznała Williams.

Williams uważa, że dzięki wprowadzonym poprawkom Robert Kubica i George Russell będą mogli nawiązać walkę z pozostałymi ekipami ze środka stawki. - W tym roku już zdarzało nam się toczyć walkę z Hassem, ale mu chcemy czegoś więcej. Chcemy być w środku stawki i w tym kierunku pracujemy. Jednak to nie lada wyczyn, by w ciągu roku podkręcić tempo o 2 sekundy - powiedziała wiceszefowa Williamsa.

Więcej o: