Oto najszybszy pit-stop w historii F1. Coś niesamowitego [WIDEO]

Podczas niedzielnego GP Wielkiej Brytanii mechanikom Red Bulla udało się zmienić opony w bolidzie Pierre'a Gasly'ego najszybciej w historii Formuły 1 - zajęło to zaledwie 1,91 sekundy. Francuski kierowca zamieścił nagranie, które pokazuje, jak szybko działali mechanicy!
Zobacz wideo

Podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii ustanowiono nowy rekord czasu zmiany opon. Założenie nowego ogumienia w bolidzie Pierre'a Gasly'ego zajęło mechanikom Red Bull Racing 1,90 sekundy. To nie tylko najlepszy wynik w tym sezonie, ale i w historii całej dyscypliny. Dotychczas najkrótszym pit-stopem mógł się pochwalić Williams. W 2016 roku (GP Azerbejdżanu) wymiana opon w bolidzie Felipe Massy trwała 1,92 s.

Tak wyglądał rekordowy pit-stop Pierre'a Gasly'ego:

Mechanicy Red Bull Racing ustanowili nowy rekord F1. Najszybsza wymiana opon w historii 

W trakcie wyścigu na torze Silverstone mechanicy Red Bulla wyśmienicie poradzili sobie również, gdy w boksie pojawił się drugi z kierowców RB Max Verstappen (1,96 s). Do niedzieli, rekord sezonu 2019 dzierżył Williams - obsługa techniczna zespołu z Groove wymieniła opony w samochodzie Roberta Kubicy w 1,97 s (GP Francji).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.