Kierowcy Williamsa zostają na torze Silverstone. Pirelli nalega na jazdy Roberta Kubicy

Zespół Williamsa od wtorku będzie wraz z McLarenem prowadzić testy opon dla Pirelli. W zespole z Grove bolid FW42 prowadzić będą kierowcy etatowi - George Russell i Robert Kubica.
Zobacz wideo

Robert Kubica do samego końca walczył o 15. miejsce w korespondencyjnym pojedynku z Sebastianem Vettelem z Ferrari, który jechał w końcówce stawki po kuriozalnym wypadku z Maxem Verstappenem. Po zamieszaniu z wynikami okazało się, że Polak wyprzedził Vettela w wyścigu o GP Wielkiej Brytanii o 0,275 sekundy (po karze dla niemieckiego kierowcy).

Dwa dni testów Williamsa z Pirelli

We wtorek i w środę będzie miał okazję do powrotu na tor Silverstone. Williams wraz z McLarenem będą testować opony Pirelli, przygotowywane na sezon 2020. Włoska firma nalega, aby bolidem jeździli kierowcy etatowi, z tego powodu za kierownicą samochodu ekipy z Grove usiądą Robert Kubica i George Russell.

Podczas testów opon zespoły nie mogą prowadzić prac nad rozwojem bolidów. Mają ograniczone możliwości zmiany ustawień auta, które są ściśle kontrolowane przez Pirelli i skupiają się jedynie na zwiększeniu ilości danych, możliwych do zebrania. Dodatkowo, dane zebrane podczas jazd są przekazywane wszystkim zespołom.

Więcej o: