Grosjean się rozbił, Russell wypadł z toru. Obaj zdecydowanie wygrali z Kubicą w I treningu przed GP Wielkiej Brytanii

Robert Kubica uzyskał ostatni czas podczas pierwszej sesji treningowej przed Grand Prix Wielkiej Brytanii. Polski kierowca znowu znalazł się na końcu stawki, będą m.in. za Romainem Grosjeanem, który miał ogromne problemy od początku sesji.

1:32.121 - taki czas Robert Kubica uzyskał podczas pierwszego piątkowego treningu przed niedzielnym wyścigiem Grand Prix Wielkiej Brytanii. Polak rozpoczął obiecująco, bo przez kulka okrążeń jego czas utrzymywał się w pierwszej dziesiątce, ale później było już gorzej.

Zobacz wideo

Robert Kubica najwolniejszy w treningu

Kubica pierwszą sesję treningową ostatecznie zakończył na ostatniej pozycji. Do pierwszego Valtteriego Bottasa stracił aż 4.948, po raz kolejny jadąc zdecydowanie wolniej od partnera z Williamsa, George'a Russella (3.568 straty). 34-latek gorszy był także m.in. od Romaina Grosjeana, który od początku sesji miał duże problemy z panowaniem nad bolidem. Najpierw uderzył w bandę przy wyjeździe z alei serwisowej, co poskutkowało zniszczeniem i utratą przedniego skrzydła, a później wypadł z toru na jednym z zakrętów. Z toru wypadł także George Russell, który - podobnie jak Francuz - nie poradził sobie z utrzymanie bolidu w jednym z zakrętów.

Najszybszy spośród wszystkich kierowców był Pierre Gasly, który uzyskał czas 1:27.173. Drugi czas uzyskał Valtteri Bottas (0.456 straty), a trzeci Max Verstappen (0.836 straty).

Czasy pierwszego treningu przed Grand Prix Wielkiej Brytanii:

Czasy końcowe pierwszego treningu F1 przed Grand Prix Wielkiej BrytaniiCzasy końcowe pierwszego treningu F1 przed Grand Prix Wielkiej Brytanii formula1.com

Więcej o: