Nielegalni imigranci odkryci w kontenerach Ferrari i Williamsa przed Grand Prix Wielkiej Brytanii

Dwie grupy imigrantów zostały odnalezione przez zespół Ferrari oraz firmę współpracującą z Williamsem przy okazji GP Wielkiej Brytanii. Obie grupy chciały nielegalnie przedostać się z francuskiego portu Calais do brytyjskiego Dover.

Nietypowego odkrycia dokonali pracownicy Ferrari, którzy w środę wykonywali ostatnie wyładunki w padoku przed Grand Prix Wielkiej Brytanii. W jednym z kontenerów odkryto ludzi. Jak się okazało, byli to imigranci, którzy próbowali nielegalnie przedostać się z francuskiego portu Calais do brytyjskiego Dover. Oba miasta dzielą zaledwie 44 kilometry. Tego samego dnia, firma współpracująca z zespołem Williamsa, dokonała podobnego odkrycia. Pracownicy firmy od razu poinformowali i wezwali policję. 

Zobacz wideo

Oba odkrycia nie są jednak wyjątkowe. Dziewięć lat temu pięciu nielegalnych imigrantów próbowało przedostać się na teren Wielkiej Brytanii w ciężarówkach firmy Formula One Managment, która powiązana jest z Berniem Ecclestone'em. W przeszłości ośmiu imigrantów zostało też odnalezionych w przedziale ładunkowym ciężarówki przewożącej opony.

Organizacje humanitarne szacują, że setki imigrantów pozostają w okolicach francuskiego portu Calais w oczekiwaniu na znalezienie sposobu na wjaz do Wielkiej Brytanii. Przed tygodniem straż graniczna zatrzymała tam ponad 20 imigrantów. Znajdowali się oni w małej łodzi, próbując przepłynąć kanał.

Weekend, w którym odbywa się Grand Prix Wielkiej Brytanii, stanowi wyzwanie dla służb bezpieczeństwa obu krajów. Szacuje się, że tylko w ten weekend z Calais wyjedzie około 14 tys. ludzi, którzy udadzą się na tor Silverstone. Kwalifikacje zaplanowane są na sobotę, a niedzielny wyścig rozpocznie się o 15.10.

Więcej o: