George Russell przekonuje, że nawet w Williamsie może udowodnić swoją wartość

George Russell uważa, że nawet jeżdżąc w słabym w tym sezonie Williamsie jest w stanie udowodnić swoją wartość. - Na nagraniach widać, czy kierowca wykorzystuje pełny potencjał samochodu - przekonuje Brytyjczyk.

George RussellRobert Kubica jako jedyni nie zdobyli w tym sezonie F1 nawet jednego punktu. Brytyjczyk i tak jest w lepszej sytuacji od Polaka, bo zwykle wygrywa z nim w wewnętrznej rywalizacji. 21-letni Russell uważa, że nawet startując w tak słabym zespole, jak Williams, może pokazać swój potencjał. 

Zobacz wideo

Russell: Na nagraniach widać, czy wykorzystuje pełny potencjał samochodu

- Oczywiście, nigdy nie wiadomo, jakie są pełne możliwości kierowcy. Jednak na nagraniach widać, czy wykorzystuje pełny potencjał samochodu. Jeśli zahamuje wcześniej na danym okrążeniu względem poprzedniego okrążenia i jeśli uzyska gorszy czas, to wiemy, że nie wycisnął maksimum - przyznał w rozmowie z "Motorsport Week".

Dodał także: Jeśli kierowca w każdym sektorze wykręci maksymalne czasy, jeśli w każdym zakręcie będzie mieć regularnie najlepsze wyniki, to znaczy, że takie po prostu jest tempo jego samochodu.

Russell o rywalizacji z Norrisem i Albonem

W tym sezonie lepiej od Russella radzą sobie w Formule 1 jego byli koledzy z Formuły 2: Lando Norris i Alexander Albon. Obaj mają już kilka punktów na koncie. Pierwszy jeździ w McLaren, drugi w Toro Rosso. - Nie patrzę na to. Dla mnie są ważne pochwały ze strony Mercedesa i Williamsa. Wolałbym, żeby te dwie firmy były ze mnie zadowolone, a nie media. Jednak im lepszą robotę wykonują Albon i Norris, tym lepiej dla mnie. Bo wygrywałem z nimi w przeszłości. W tej chwili Mercedes i Williams mają wszystkie dane na mój temat. Wiedzą, czy robię dobrą robotę czy nie - stwierdził Russell.

Więcej o: