Williams zatrudni nowego pracownika na bardzo ważne stanowisko

Motorsport Week informuje, że zespół Williams może wkrótce potwierdzić zatrudnienie nowego dyrektora wykonawczego. Aktualnie tę funkcję w stajni z Grove pełni Mike O'Driscoll.

Uważa się, iż niebawem stajnia z Grove rozpocznie proces restrukturyzacji. Po oficjalnym rozstaniu z dyrektorem technicznym - Paddy'm Lowem, zespół ma wolną rękę w poszukiwaniu jego następcy. Według ostatnich informacji, ofertą pracy dla Williamsa dysponuje Pat Fry, który koordynował pracę inżynierów McLarena nad modelem MCL34. Brytyjczyk miał już rozstać się z zespołem i obecnie przebywa na przymusowym urlopie.

Zobacz wideo

Williams z nowym dyrektorem wykonawczym?

Jak podaje Joe Saward z Motorsport Week, kolejna roszada może dotyczyć funkcji dyrektora wykonawczego. Od 2013 roku obowiązki te w Williamsie należą do Mike'a O'Driscolla, który zasiada również w zarządzie zespołu. Jego zdaniem, nowym dyrektorem zostanie człowiek z przeszłością w Formule 1, jak Eric Boullier lub Jost Capito. Saward wymienił również nazwisko Otmara Szafnauera stojącego na czele Racing Point, lecz podkreśla, iż pozyskanie Amerykanina będzie praktycznie niemożliwe.

Więcej o Formule 1 na f1wm.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.