Sprzeczka Roberta Kubicy z ekspertem. "Ciekawe, co na to sponsorzy z Orlenu"

Po GP Austrii belgijski dziennikarz Dieter Rencken zapytał Roberta Kubicę, czy dokończy sezon w F1. - Nie wiem, ty mi powiedz - powiedział Polak. Rencken postanowił odpowiedzieć na słowa Kubicy.

Po Grand Prix Austrii odbyło się spotkanie kierowców z mediami. Robert Kubica znów zajął ostatnie miejsce w wyścigu w tym sezonie i nie był w najlepszym humorze. Jeszcze bardziej zdenerwowało go jedno z zadanych mu pytań. Belgijski dziennikarz Dieter Rencken zapytał Polaka o jego przyszłość w F1. Chciał widzieć, czy Kubica dokończy obecny sezon. - Nie wiem, ty mi powiedz - stwierdził nasz kierowca. Dodał następnie: Głupie pytanie, głupia odpowiedź.

Zobacz wideo

Rencken to ekspert portalu RaceFans.net. Jest jednym z najbardziej doświadczonych przedstawicieli mediów w padoku Formuły 1. W cotygodniowym felietonie podsumowujących kolejny wyścig F1 postanowił odpowiedzieć Kubicy na jego słowa.

"Ciekawe, co na to sponsorzy z Orlenu"

- Jednym z moich rozmówców w ubiegły weekend był Robert Kubica, trzykrotnie zdublowany przez liderów wyścigu. Ledwie kilka sekund dzieliło go od tego, by zostać też zdublowanym przez George'a Russella. Gdy zapytałem go o to, czy widzi siebie nadal startującego w F1 przy takim tempie, to odrzekł "głupie pytanie" - napisał Rencken. I dodał: Ciekawi mnie, co o tym sądzą jego zespół i sponsorzy z Orlenu, czy podzielają jego zdanie.

Więcej o: