Robert Kubica jeszcze w tym sezonie przestanie być kierowcą Williamsa? Media piszą o jego następcy

Robert Kubica niebawem może rozstać się z Williamsem - informują francuskie media. Zdaniem portalu motorsport.nextgen-auto.com miejsce polskiego kierowcy w brytyjskim zespole może zająć Esteban Ocon, kierowca rezerwowy Mercedesa.

"PKN Orlen zapłacił odpowiednią kwotę na opłacenie startów Roberta Kubicy do Grand Prix Węgier włącznie. Firma jest gotowa przelać kolejne pieniądze na starty Polaka w wyścigach po letniej przerwie, ale Williams ma inne plany" - pisze Olivier Ferret z portalu motorsport.nextegn-auto.com.

Zobacz wideo

Esteban Ocon zastąpi Roberta Kubicę?

Zdaniem francuskiego dziennikarza władze Williamsa poważnie myślą nad zakończeniem współpracy z Kubicą jeszcze w tym sezonie. Miejsce Polaka od Grand Prix Belgii miałby zająć Esteban Ocon, który obecnie pełni rolę kierowcy rezerwowego w Mercedesie. Możliwą zmianę mogą potwierdzać słowa francuskiego kierowcy, który kilka dni temu wypowiadał się na temat swojej przyszłości w F1. - Wierzę, że moja przyszłość szybko się wyjaśni. Wręcz bardzo szybko. Wierzę ludziom wokół mnie. Wszyscy wykonują dobrą pracę i to jedyne, co mogę teraz powiedzieć - przyznał 22-latek.

Robert Kubica pożegna się z Williamsem

Francuski portal informuje także, że nawet jeśli Kubica dokończy obecny sezon, to szanse na jego pozostanie w Williamsie na przyszły rok są minimalne. Gdyby doświadczony Polak dokończył sezon 2019, to po jego zakończeniu miejsce w brytyjskim zespole najprawdopodobniej i tak zajmie Nicholas Latifi, aktualnie pełniący funkcję kierowcy rezerwowego Williamsa. "Jego ojciec jest gotowy wpłacić taką samą kwotę, co PKN Orlen, a Kanadyjczyk już udowodnił, że mógłby zrobić więcej niż Polak - czytamy na łamach motorsport.nextgen-auto.com.

Więcej o: