F1 reaguje na wybór Roberta Kubicy na kierowcę dnia. Kibice zakpili z Polaka?

Robert Kubica niespodziewanie został wybrany kierowcą dnia podczas niedzielnego GP Austrii. Władze F1 wszczęły śledztwo w tej sprawie, próbując wytłumaczyć, jak mogło do tego dojść.

Robert Kubica bardzo dobrze zaczął wyścig, bo awansował aż na 15. miejsce. Niestety, Polak bardzo szybko stracił swoją pozycję i już po czterech okrążeniach zajmował ostatnie miejsce. Został trzykrotnie zdublowany, a do 19. Kevina Magnussena stracił ponad 43 sekundy. Mimo to Polak został sensacyjnie wybrany kierowcą dnia (głosowanie trwało na oficjalnej stronie F1). Niedługo później ta informacja zniknęła z oficjalnej strony.

Zobacz wideo

Robert Kubica kierowcą dnia. F1 bada sprawę

Jak się jednak okazuje, władze F1 badają, czy podczas głosowania nie doszło do błędu systemu, ponieważ kibice raportowali, że po oddaniu głosów na m.in. Maxa Verstappena, otrzymywali informację, że oddali głos właśnie na Roberta Kubicę

Niektórzy uważają, że władze Formuły 1 próbują w ten sposób wybrnąć PR-owo z sytuacji, w której się znaleźli. Wiele mówi się o tym, że użytkownicy Reddita postanowili zakpić z głosowania i zorganizowali akcję wyboru Kubicy na kierowcę dnia. Trudno jednak przewidzieć, czy wybór zostanie zmieniony.

 
Więcej o: