Robert Kubica został wybrany... kierowcą dnia podczas Grand Prix Austrii. Kuriozum

Robert Kubica zajął ostatnie, 20. miejsce podczas Grand Prix Austrii. Mimo to Polak został wybrany kierowcą dnia na oficjalnej stronie F1. Wszystko wskazuje na to, że to sprawka polskich kibiców.
Zobacz wideo

Robert Kubica bardzo dobrze zaczął wyścig, bo awansował aż na 15. miejsce. Niestety, Polak bardzo szybko stracił swoją pozycję i już po czterech okrążeniach zajmował ostatnie miejsce. Został trzykrotnie zdublowany, a do 19. Kevina Magnussena stracił ponad 43 sekundy. Mimo to Polak został sensacyjnie wybrany kierowcą dnia (głosowanie trwa na oficjalnej stronie F1, a po wyścigu pokazywany jest zwycięzca). Obecnie strona nie działa, ale w sieci zachowały się zrzuty ekranów.

Dlaczego Robert Kubica został wybrany kierowcą dnia?

Taki wynik to prawdopodobnie efekt mobilizacji polskich kibiców. O głosowaniu wspomniał na antenie TVP 1 komentujący wyścig Maciej Iwański, co mogło zachęcić Polaków do tego, by pomóc Robertowi Kubicy. Komenator jednak nie agitował, a jedynie wspomniał o głosowaniu (jak co wyścig). W serwisie Reddit pojawiła sie jednak akcja kibiców, ktorzy chcieli w ten sposób wyśmiać Kubicę i jego osiagniecia w tym sezonie. Polak jest obecnie jedynym kierowcą bez punktów w stawce F1 obok swojego kolegi z Williamsa, George'a Russella.

Więcej o: