Russell "oszukał" Roberta Kubicę i Kwiata. Kapitalny manewr kierowcy Williamsa [WIDEO]

Trwa GP Austrii w Formule 1. Na jednym z okrążeń o lepszą pozycję walczyli Robert Kubica i Daniił Kwiat z Toro Rosso. Tymczasem niespodziewanie ich pojedynek wykorzystał... George Russell. Brytyjczyk po zewnętrznej w efektowny sposób wyprzedził Polaka i Rosjanina.

W Austrii trwa kolejne GP F1. Dobry start w wyścigu zaliczył Robert Kubica, który awansował na 15. miejsce. Niestety wraz z kolejnym okrążeniami Polak radził sobie coraz gorzej i zajmuje ostatnie miejsce. Kamery telewizyjne zaobserwowały, jak w pewnym momencie Kubica walczył z Daniiłem Kwiatem z Toro Rosso o lepszą pozycję. Ich pojedynek niespodziewanie wykorzystał George Russell.

Zobacz wideo

Tak Russell wyprzedził Roberta Kubicę i Kwiata

Brytyjczyk po zewnętrznej wyprzedził Polaka i Rosjanina, by pomknąć dalej w kierunku mety. W tym momencie partner z zespołu Kubicy jest nieco wyżej od niego, bo na 18. pozycji.  Udany manewr Russella to kolejny punkt po jego stronie w rywalizacji z Kubicą. Obaj kierowcy Williamsa nie liczą się w tym sezonie w walce o punkty, dlatego mogą rywalizować praktycznie tylko między sobą.