George Russell wystartuje do GP Austrii z alei serwisowej!

George Russell wystartuje do wyścigu o GP Austrii z alei serwisowej. Williams zdecydował się na wymianę przedniego skrzydła w specyfikacji innej, niż użyta w kwalifikacjach. To oznacza złamanie zasad parku zamkniętego.

George Russell wystartuje do wyścigu o GP Austrii z alei serwisowej. Williams zdecydował się na wymianę przedniego skrzydła w jego bolidzie. Nowa część będzie w innej specyfikacji niż ta, która została użyta w kwalifikacjach, co oznacza złamanie zasad parku zamkniętego i konieczność startu z pit-lane.

Zobacz wideo

Russell zakończył kwalifikacje na dziewiętnastym miejscu, ale otrzymał karę cofnięcia o trzy pozycje na starcie za spowolnienie Daniiła Kwiata w końcówce Q1. Ze względu na kary nałożone na innych kierowców, Brytyjczyk miał wyruszyć do rywalizacji na Red Bull Ringu z osiemnastej pozycji. Zespół podjął jednak decyzję o zmianie skrzydła, która wymusiła start z alei serwisowej.

Jak poinformowali dziennikarze "Autosportu" Russell uszkodził w sobotę przednie skrzydło, a zespół nie miał drugiego w tej samej specyfikacji. Z tego względu Brytyjczyk został zmuszony do użycia innego elementu i startu z alei serwisowej.

Więcej o: