George Russell ukarany przez sędziów. Robert Kubica awansował

George Russell został cofnięty o 3 pola za blokowania Daniła Kwiata podczas kwalifikacji. To oznacza, że Brytyjczyk wystartuje do wyścigu GP Austrii z 18. pozycji. Robert Kubica zaś z 17.

Tuż przed zakończeniem pierwszego segmentu kwalifikacji George Russell przygotowywał się do swojego ostatniego okrążenia. W tym samym czasie swój rezultat próbował poprawić Danił Kwiat, który z powodu wolniej jadącego Brytyjczyka musiał wyjechać poza tor, aby uniknąć kolizji, tracąc tym samym szansę na ustanowienie lepszego wyniku.

Zobacz wideo


- Któryś z kierowców próbował mnie zabić! - krzyczał Rosjanin przed radio. Jak się okazuje, sędziowie postanowili interweniować i wezwali Brytyjczyka na spotkanie po zakończeniu kwalifikacji

Ostatecznie Russell został cofnięty przez sędziów o 3 pola za blokowania Kwiata. Do tego otrzymał także 1 punkt karny. Oznacza to, że Brytyjczyk do wyścigu wystartuje z 18. miejsca. Robert Kubica zaś z 17. pozycji. Na końcu stawki wystartują Alexander Albon i Carlos Sainz Jr - to kara za nadprogramową wymianę jednostki napędowej. 

Kwalifikacje wygrał Charles Leclerc, który pokonał Lewisa Hamiltona oraz Maxa Verstappena. Początek rywalizacji w niedzielę o godz. 15:10. Relacja z wyścigu na Sport.pl.

Więcej o: