Robert Kubica znowu z ostatnim czasem podczas treningu przed wyścigiem Grand Prix Austrii

Robert Kubica uzyskał najgorszy czas (1:07.484) podczas trzeciej sesji treningowej przed niedzielnym wyścigiem Grand Prix Austrii. Przedostatni czas wykręcił partner z zespołu Polaka, George Russell, który najszybsze okrążenie przejechał w 1:06.676.

- Samochód się bardzo ślizgał, jest jak jest. Próbowaliśmy coś zmienić w drugim treningu, by sytuacja uległa poprawie, ale niewiele to zmieniło. Mamy pewne pomysły na jutro, ale nie wiemy czy się sprawdzą. Próbujemy, ale jeśli nie ma przyczepności to ciężko cokolwiek zrobić - mówił Robert Kubica po piątkowych treningach. Zmiany jednak na niewiele się zdały, bo podczas sobotniej sesji treningowej kierowcy Williamsa - Kubica oraz George Russell, znowu uzyskali najgorsze czasy.

Zobacz wideo

Robert Kubica z najgorszym czasem

Najgorszy czas w sobotnim treningu uzyskał Robert Kubica. Polski kierowca ponownie nie zdołał wykręcić lepszego czasu od żadnego z kierowców całej stawki. Ponownie lepszy od niego był także George Russell, drugi kierowca Williamsa. Najlepiej zaprezentował się natomiast Charles Leclerc, który jako jedyny zszedł poniżej 1:04. Czas jego najszybszego okrążenia wyniósł dokładnie 1:03.987.

Czasy trzeciego treningu F1 przed wyścigiem Grand Prix AustriiCzasy trzeciego treningu F1 przed wyścigiem Grand Prix Austrii Formula1.com

W sobotę kierowcy na tor wyjadą jeszcze raz, gdy o godz. 15:00 wystartują w kwalifikacjach. Niedzielny wyścig został zaplanowany na 15:10.

Więcej o: