Robert Kubica może odetchnąć? Optymistyczne słowa Claire Williams

Claire Williams deklaruje, że Williams w końcu zmierza we właściwym kierunku. "Zabiegamy o postępy. Nie od 2020 lub 2021 roku, ale już od teraz". Taka wypowiedź szefowej brytyjskiego zespołu, to znakomita wiadomość dla George'a Russella i Roberta Kubicy.

W sezonie 2018 WilliamsInternettegoroczny sezon rozpoczął blamażem związanym z opóźnieniem debiutu na torze bolidu FW42. Ze względu na czas stracony podczas testów i opóźnienia w produkcji części, brytyjska ekipa przez długi czas nie była w stanie dokonywać realnych postępów względem najbliższych rywali.

Zobacz wideo

Na początku tygodnia Williams ogłosił rozwiązanie umowy z Paddym Lowe'em, który od zimowych testów przebywał na urlopie. Obecnie działem technicznym kierują główny projektant: Doug McKiernan, szef działu projektowego - Adam Carter oraz starszy inżynier wyścigowy - Dave Robson.

- Jak wiecie nie mogę wchodzić w szczegóły sytuacji związanej z Paddym. Mogę tylko powiedzieć, że została ona rozwiązana. Paddy odszedł z ekipy i życzymy mu wszystkiego dobrego w przyszłości. Musimy skupić się na tym co tu i teraz oraz na przyszłości. To właśnie robimy w Grove. Traktujemy to wyzwanie bardzo poważnie. Za kulisami wykonujemy wiele pracy, żeby zapewnić, iż Williams jest w najlepszej sytuacji, aby dokonywać postępów. Nie od 2020 lub 2021 roku, ale już od teraz - powiedziała Claire Williams przed zbliżającym się wyścigiem Grand Prix Austrii.

I dodała: Mamy bardzo zdolną ekipę kierującą działem technicznym, która pracuje od chwili, gdy w marcu Paddy przeszedł na urlop. Myślę, że w ciągu kilku ostatnich wyścigów wszyscy mieli okazję dostrzec, że byliśmy w stanie przygotować nowe części, z których większość pozostała w naszych bolidach, bo gwarantowała poprawę osiągów.

- Powoli redukujemy straty. Przed wakacyjną przerwą na torze zadebiutują kolejne udoskonalenia, które - mamy taką nadzieję - pozwolą nam dokonać jeszcze większych postępów. Stawiamy odpowiednie kroki. Dobrze to widzieć. Ostatnie miesiące były dla nas bardzo trudne. Wydaje się, że ponownie zmierzamy we właściwym kierunku - zakończyła 

Więcej o Formule 1 na f1wm.pl

Więcej o: