F1. George Russell odpowiada krytykom: Nie jesteśmy bandą idiotów

- Mechanicy nie są projektantami, nie odpowiadają za aerodynamikę, ale niezależnie od tego, czy zajmujemy pierwsze czy końcowe miejsca, mają motywację do tego, by pokazać, że są najlepsi w stawce. Oczywiście, łatwo byłoby myśleć: "Ścigamy się o nic", ale ważne, abyśmy pokazali, że nie jesteśmy grupą idiotów - powiedział George Russell, kierowca Williamsa, przed zbliżającym się Grand Prix Austrii.

Williams w obecnym sezonie Formuły 1 ma coraz więcej problemów. Brytyjski zespół zajmuje ostatnie miejsce w klasyfikacji konstruktorów, nie mając szans na realną walkę z innymi zespołami. W zbliżającym się Grand Prix Austrii prawdopodobnie jego kierowcy, Robert Kubica i George Russell, ponownie będą walczyć tylko między sobą o zajęcie przedostatniej pozycji.

Zobacz wideo

George Russell o Williamsie: Nie jesteśmy bandą idiotów

Jednym z nielicznych pozytywów w Williamsie są bardzo dobre czasy w pit stopach, gdzie znakomicie spisują się mechanicy brytyjskiego zespołu. - Każdy, kto pracuje w F1 - w Williamsie, Mercedesie, gdziekolwiek - chce zmaksymalizować to, co daje od siebie. Mechanicy nie są projektantami, nie odpowiadają za aerodynamikę, ale i tak mają motywację do tego, by pokazać, że są najlepsi w stawce - powiedział Russell w rozmowie z portalem motorsportweek.com.

I dodał: - Oczywiście łatwo byłoby myśleć: "Walczymy o nic, ścigamy się po nic", ale ważne jest to, by pokazać, że nie jesteśmy bandą idiotów.

- W tej chwili nie idzie nam zbyt dobrze. Jest szereg powodów, przez które tak się dzieje. Od zeszłego roku w zespole nastąpiła ogromna zmiana filozofii, teraz robimy krok w tył, by później zrobić trzy kroki do przodu. Wiedzieliśmy, że początek roku będzie bardzo trudny. Wiadomo, że nikt nie zakładał przegapienia zimowych testów, co opóźniło nasz rozwój jeszcze bardziej, ale pozytywem jest to, że zespół ma długoterminową wizję i buduje fundamenty, które pozwolą utrzymać dobry poziom w przyszłych sezonach - zakończył.

Plan GP Austrii:

  • 28.06, godz. 11 - Trening 1
  • 28.06, godz. 15 - Trening 2
  • 29.06, godz. 12 - Trening 3
  • 29.06, godz. 15 - Kwalifikacje
  • 30.06, godz. 15.10 - Wyścig
Więcej o: