Kubica i Russell mają powód do zadowolenia. Williams jest w czołówce w jednej statystyce

Williams ma zdecydowanie najgorszy samochód ze wszystkich zespołów w stawce. Ale jest jedna statystyka, w której team Roberta Kubicy i George'a Russella jest w samej czołówce - razem z zespołami Mercedesa i Alfy Romeo.

Nie żadnych wątpliwości, że Williams przygotował na sezon 2019 najgorszy samochód z całej stawki. Robert KubicaGeorge Russell regularnie dojeżdżają do mety na ostatnich miejscach. Williams jest jedynym zespołem, który nie zdobył w tym sezonie choćby jednego punktu. Jest jednak jedna statystyka, która stawia brytyjski team na równi z Mercedesem. To liczba ukończonych wyścigów. W całej stawce F1 tylko kierowcy Alfy Romeo, Mercedesa i właśnie Williamsa dojechali do mety wszystkich ośmiu wyścigów.

Zobacz wideo

Zaledwie po tygodniu od zakończenia rywalizacji we Francji, czeka nas kolejna odsłona cyklu Grand Prix. W niedzielę, 30 czerwca kierowcy zmierzą się w wyścigu na Red Bull Ring, położonym 600 m n.p.m. W zapowiedzi zawodów opublikowanej na oficjalnej stronie Williamsa Robert Kubica przyznał, że na austriackim torze trzeba zachować wzmożoną czujność: - Lubię ścigać się w Austrii. Tutejszy krótki tor wydaje się łatwy do przejechania, ale taki nie jest. Ma długą prostą, na końcu której trzeba mocno hamować. Nie brakuje też krótkich zakrętów. W drugiej części okrążenia znajdziemy dwa szybkie zakręty w lewo, a ostatni z nich jest bardzo wymagający - przyznał Robert Kubica.

Plan GP Austrii:

  • 28.06, godz. 11 - Trening 1
  • 28.06, godz. 15 - Trening 2
  • 29.06, godz. 12 - Trening 3
  • 29.06, godz. 15 - Kwalifikacje
  • 30.06, godz. 15.10 - Wyścig
Więcej o: