Robert Kubica twarzą gry "F1 2019". "To równie rozpoznawalna postać jak Lewandowski czy Stoch"

Na okładce polskiej wersji "F1 2019" znajdzie się wizerunek Roberta Kubicy. Przedstawiciel CDP - firmy, która wydaje grę na polski rynek - ma nadzieję, że wykorzystanie wizerunku kierowcy Williamsa znacząco przełoży się na popularność produktu.
Zobacz wideo

Stworzona przez studio Codemasters gra wideo "F1 2019" trafi na sklepowe półki 28 czerwca. Za dystrybucję produktu w Polsce odpowiedzialna jest warszawska firma CDP. Na okładce "F1 2019" znajdzie się wizerunek Roberta Kubicy, a przedstawiciele krajowego dystrybutora mają nadzieję, że przełoży się na popularność produktu: 

"Formuła 1, jako formuła wyścigów była bardzo popularna w Polsce w tych latach, kiedy Robert Kubica zajmował czołowe miejsca we wszystkich wyścigach, w których startował. Po jego wypadku popularność tego sportu w Polsce znacząco spadła i to było widoczne w wynikach sprzedaży tych edycji, które akurat przypadały na te lata, kiedy Robert Kubica nie był obecny w stawce i nie ścigał się o najwyższe trofea" –stwierdził w rozmowie z AIP Kacper Wojewódzki, Business Development Manager CDP.

Robert Kubica na okładce gry "F1 2019". "To równie rozpoznawalna postać jak Lewandowski czy Stoch"

Przedstawiciel CDP pokusił się też o ciekawe porównanie polskiego kierowcy Williamsa z innymi, rodzimymi gwiazdami sportu: Robertem Lewandowskim i Kamilem Stochem. "Na razie widać, jakie [Kubica – red.] zajmuje miejsca i jakie osiąga wyniki, natomiast jego popularność, rozpoznawalność wśród Polaków jest bardzo wysoka. Śmiem twierdzić, że jest to równie rozpoznawalna postać jak Robert Lewandowski czy Kamil Stoch wśród największych gwiazdorów swoich dyscyplin. Cieszymy się z tego, że tak ważna dla naszego sportu postać znajduje się na okładce tak ważnej gry dla nas jako firmy. Będzie można ją zobaczyć już wkrótce na półkach sklepowych i mam nadzieję, że to znacząco wpłynie na popularność gry i gdzieś pośrednio na jej sprzedaż" – podsumował Wojewódzki. 

Obok Roberta Kubicy na okładce "F1 2019" zobaczymy też aktualnego mistrza świata – Lewisa Hamiltona. Gra zadebiutuje 28 czerwca na platformach: PC, PlayStation 4 oraz Xbox One.

 
Więcej o: