Oficjalnie: Williams rozstał się z dyrektorem technicznym. Pierwsza ofiara słabych wyników

Paddy Lowe, dotychczasowy dyrektor techniczny Williamsa, który od 5 marca przebywał na urlopie, oficjalnie rozstał się z zespołem. Brytyjczyk zrezygnował także z miejsca w zarządzie ekipy.

Paddy Lowe, dotychczasowy dyrektor techniczny Williamsa, od 5 marca przebywał na urlopie. Zespół poinformował oficjalnie we wtorek, że Brytyjczyk definitywnie rozstaje się z zespołem, rezygnując także z miejsca w zarządzie w trybie natychmiastowym.

Zobacz wideo

- Po czasie, który dostałem do namysłu, podjąłem decyzję, że nie wrócę do pracy w Williamsie. Życzę wszystkim moim byłym kolegom, żeby sprostali nadchodzącym wyzwaniom, co z pewnością zrobią. Chciałbym wyjątkowo podziękować kibicom Williamsa, którzy są fantastyczni - powiedział Lowe w komunikacie przekazanym przez zespół. 

Paddy Lowe został pociągnięty do odpowiedzialności za kiepskie wyniki zespołu, związane z kiepską formą maszyn FW41 i FW42, zbudowanych, gdy Brytyjczyk pełnił funkcję dyrektora technicznego ekipy. - Rozumiemy i szanujemy decyzję, którą Paddy podjął i życzymy mu wszystkiego dobrego w przyszłości - przekazała Claire Williams, wiceszefowa teamu.

Więcej o: