Jean Todt odniósł się do stanu zdrowia Michaela Schumachera. "Cały czas walczy"

Jean Todt przyznał, że Michael Schumacher "cały czas walczy" po wypadku na nartach, którego doznał w grudniu 2013 roku. Od tamtej pory informacje dotyczące stanu 7-krotnego mistrza świata są tajemnicą dla opinii publicznej.

Jean Todt jest jedną z nielicznych osób, które mają informacje dotyczące stanu zdrowia Michaela Schumachera. Prezydent FIA zna się z niemieckim kierowcą od wielu lat. Mieli okazję ze sobą współpracować w czasach, gdy Niemiec jeździł w barwach Ferrari i zdobył pięć tytułów mistrzowskich z rzędu.

Zobacz wideo

Todt w rozmowie z RMC Sport odniósł się do stanu zdrowia Schumachera. - Stan jego zdrowia to prywatna sprawa. Michael jest obecnie otoczony właściwymi ludźmi, mieszka z rodziną i przemieszcza się między Genewą a Lozanną. Cały czas walczy. Tylko tyle mogę powiedzieć na jego temat - przyznał prezydent FIA.

Michael Schumacher doznał wypadku we francuskich Alpach w grudniu 2013 roku. Uderzył głową, chronioną kaskiem o kamień. Doznał wtedy poważnych obrażeń głowy, z powodu których przez kilka miesięcy znajdował się w śpiączce. Od czasu zdarzenia informacje dotyczące jego stanu zdrowia są chronione przez najbliższe otoczenie niemieckiego kierowcy.

Więcej o: