Kubica znowu przegrywa z Russellem! Williams ponownie faworyzuje Brytyjczyka?!

George Russell ósmy raz pokonał Roberta Kubicę w kwalifikacjach. Brytyjczyk pokazał się z dobrej strony, bo rano stracił cały trening przez awarię auta. Znowu dało się jednak zauważyć, że Williams faworyzował Brytyjczyka w kwalifikacjach.

Wydawało się, że Kubica wreszcie będzie mógł pokonać Russellla, bo ten rano miał poważne problemy i trzeba było wymienić baterię w jego samochodzie. Brytyjczyk stracił więc niemal cały trening, a warto dodać, że nie jeździł też w piątek, gdy w pierwszym treningu zastąpił go Nicholas Latifi. 

Zobacz wideo

Russell wyjechał jednak na pierwsze okrążenie kwalifikacyjne i od razu zaskoczył czasem o 1,2 sekundy lepszym od Roberta Kubicy. Zawodnicy zjechali jednak do garażów i czekali na drugi wyjazd. Niestety  Russell został wypuszczony idealnie na dwa okrążenia i na pusty tor. Kubica z kolei został wpuszczony  z garażu tylko na jedno okrążenie i w dodatku w dużym tłoku. W rezultacie Kubica się mocno poprawił, ale Russell i tak był szybszy o 0,4 sekundy. 

George Russell wystartuje jednak z ostatniego miejsca, bo rano wymieniono u niego baterię, a Williams wykorzystał już limit na ten sezon. Najlepszy w kwalifikacjach okazał się Lewis Hamilton, który trzeci raz sięgnął w tym sezonie po pole position. Drugie miejsce zajął Valtteri Bottas, a trzeci był Charles Leclerc.

Więcej o: