Robert Kubica przegrał w treningu nawet z kierowcą rezerwowym Williamsa

Robert Kubica zajął 19. miejsce w pierwszej sesji treningowej przed wyścigiem o GP Francji, wyprzedzając tylko Romaina Grosjeana, który miał problemy ze swoim bolidem. Strata Polaka do najlepszego Hamiltona wyniosła jednak aż 4,434 sekundy.

Robert Kubica zajął 19. miejsce w pierwszej sesji treningowej przed wyścigiem o GP Francji. Gorszy od Polaka był tylko Romain Grosjean (Haas), który miał problemy ze swoim bolidem i pokonał łącznie zaledwie 9 okrążeń. Lepszy okazał się nawet rezerwowy kierowca Williamsa, Nicholas Latifi, który zastąpił w treningu George'a Russella. Różnica między nimi wyniosła tylko 0,025 sekundy na korzyść Kanadyjczyka.

Zobacz wideo

Z powodu wysokich temperatur panujących we Francji i zmienionej nawierzchni przed weekendem F1, kierowcy narzekali przez całą sesję na bardzo niską przyczepność. To powinno zmienić się z kolejnymi sesjami, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, ze oprócz bolidów Formuły 1, na obiekcie Paul Ricard ścigać się będą także kierowcy Formuły 2 i 3.

W tej sesji najlepszy okazał się Lewis Hamilton (Mercedes), który wyprzedził swojego zespołowego partnera, Valtteriego Bottasa oraz Charlesa Leclerca (Ferrari). Kubica do aktualnego mistrza świata i lidera klasyfikacji generalnej stracił aż 4,434 sekundy. Drugi trening rozpocznie się o godz. 15:00. Relacja na Sport.pl.